Список міст

+38 (050) 508 30-31

Пн-Пт 9:00-19:00
       Сб 9:00-17:00

+38 (097) 565 62-10

RU | UA

Аналіз сторінок пагінації


Перевантаженість сторінок інформацією (великі статті, каталоги товарів і т. д.) не лише утруднює сприйняття відвідувачем, але і знижує можливість індексації пошуковими роботами. Якщо розділ вантажиться довго, то його url навряд чи буде досконально просканувати, а, отже, просування ресурсу викличе певні труднощі. Для розміщення великого обсягу даних використовується пагінація. Але її застосування має свої особливості, не враховуючи які можна домогтися зворотного ефекту.

Аналіз сторінок пагинации   Пагинация – це спосіб посторінкового виведення великого обсягу інформації на різних сайтах.  При його застосуванні використовується посторінкова нумерація, яка відображається вгорі або внизу сторінки. Зазвичай вона використовується для основних розділів ресурсів та інтернет магазинів. Її використання строго регламентовано, інакше може спричинити негативні наслідки для просування.

При використанні посторінкового виведення може виникнути ситуація появи дублів, що в свою чергу знижує ймовірність індексації потрібних розділів пошуковими роботами. Для того щоб застосування цього способу подачі інформації принесло не шкоду, а користь, аналіз даної можливості в процесі аудиту сайту проводиться в обов'язковому порядку.

Які наслідки тягне неправильна пагинация, і варіанти їх усунення

Якщо не враховувати потенційно можливих проблем при використанні посторінкового виведення, то при скануванні сайту пошуковими системами можуть виникнути низка проблем, які впливають на видачу вашого ресурсу в пошукових результатах. Одна з них – ліміт відвідування роботами для вашого сайту. Він багато в чому залежить від авторитету ресурсу: чим він вище – тим більша кількість URL краулер (робот) може проіндексувати за один раз. Тому якщо у вас на сайті існує величезна кількість сторінок пагінації, то ймовірність, що вони всі будуть досить глибоко проскановані, істотно падає.

Другим не менш небезпечним наслідком непродуманого посторінкового виведення є виникнення множинних дублів. При наявності великої кількості URL з однаковим вмістом тягне втрату позицій, оскільки вони просто не підлягатимуть індексуванню. Це дуже важливий момент, який необхідно враховувати і ретельно аналізувати.

Для боротьби з наслідками цього способу відображення інформації існує кілька основних варіантів:

  • Використання noindex – дозволить видалити з індексації сторінки пагинации
  • Застосування функції «Дивитися все» - виведення всіх сторінок на одну з розстановкою каноникал
  • Використання атрибуту rel=«prev»/«next» - дозволяє вибудовувати всі сторінки пагинации в ланцюжок, і розглядати їх пошуковцями як єдине ціле
  • Реалізація «нескінченної прокрутки», коли кожна наступна сторінка підтягується до попередньої і відображається без переходу на новий URL
  Як усунути проблеми пагинации

Кожний із методів найефективніше застосовується в тому чи іншому випадку. Але для того, щоб провести правильну оцінку і прийняти найбільш правильне рішення про їх використання, необхідно в процесі виконання аудиту ретельно зробити аналіз цього показника.

Як ми проводимо аналіз

Негативний вплив посторінкового виведення на просування виявити простим механічним способом практично нереалізоване завдання. Можна тільки побачити результат – низький рейтинг, повільне просування і так далі. Але виконувати це завдання при аудиті допомагають різні СЕО інструменти, програми і Он-лайн ресурси. Найбільш ефективні з них ми використовуємо у своїй роботі.

Програма для аналізу сторінок пагинации   Одним з надійних помічників при аудиті сайту виступає додаток Screaming Frog SEO Spider, які СЕО фахівці Seostudy.Com.Ua використовують в своїй роботі. Ця потужна програма допомагає виявити проблеми на ранній стадії, а наш величезний досвід – запропонувати найбільш вірні рішення.

В результаті проведеного нами аналізу ми видаємо рекомендації того, який саме з відомих способів боротьби з негативними наслідками пагинации доречно використовувати у вашому випадку. Реалізація наших пропозицій дозволить нівелювати проблему, при цьому, не знизивши функціональність, зробивши користування зручним і практичним.


Зворотній зв'язок: Якщо у вас є питання по розкрутці або просуванню сайту, пишіть нам!

.