+38 (050) 508 30-31
Пн-Пт 9:00-19:00Кожне звернення до сторінок сайту супроводжується зворотним відправкою сервером тризначного числа. Незалежно від того, хто робить запит URL – користувач або пошуковий робот. Від того, яке саме число відправляється у відповідь, залежить результат & ndash; чи отримає податель запиту бажаний результат. При виконанні оптимізації дуже важливо, щоб відправка сервером кодів була правильно відбудована.
Якщо надісланий запит було успішно оброблено, про що отримано відповідний код, користувач отримує доступ до запитуваної сторінці, а якщо запит відсилає робот – він приступає до її скануванню. Його результат прямо впливає на швидку індексацію. Це важливий елемент СЕО просування, що вимагає особливої уваги. | ![]() |
Необхідність перевірки цього функціоналу виникає не тільки при проведенні СЕО оптимізації, але і після виконання будь-яких змін на ресурсі. Це може бути видалення застарілої сторінки, зміни в url, перенесення сайту на нову CMS і так далі. У цих випадках так само обов'язково проводиться ця процедура, і за її результатами проводиться коригування.
Всього існує п'ять класів відповідей сервера:
Якщо відповіді розподілені не правильно, то це викликає перебої в роботі, займає зайві ресурси систем на роботу сайту, і негативно відбиваються на СЕО просування.
![]() | Пошукові роботи перед тим, як приступити до сканування, вивчають код сервера, а вже потім приймають рішення щодо подальших дій. Так, неіснуючі сторінки повинні видавати помилки 404 або 410, інакше робот може просканувати їх. А оскільки їх немає в природі, результати такого сканування негативно позначаться на індексації. |
Дуже важливо, щоб усі відповіді були налаштовані правильно, оскільки крім помилок не менш важливі і правильно налаштований редирект (переадресація зі старої сторінки на нову), і передача даних, і тому подібні процеси. Це покращує роботу ресурсу, його швидкість, зручність використання, а значить – і на загальне відношення до сайту, як з боку користувачів, так і з боку роботів. Наші фахівці приділяють цьому напрямку належну увагу при наданні будь-якого виду СЕО послуг.
Для діагностики цієї функції існує безліч інструментів – як платних, так і безкоштовних. Можна скористатися послугами одного з безлічі онлайн сервісів. Більш того, можна робити посторінкову перевірку вручну навіть за допомогою інструментів, вбудованих в багато браузери. Так, в Google Chrome у вкладці Network легко можна дізнатися, який відправляється на отриманий запит. Він вказаний в стовпці Status, який можна подивитися через панель веб-майстра (потрібно натиснути клавішу F12 Для активації). Так само існує безліч плагінів для різних браузерів. Але все це – довгий і досить непростий шлях.
СЕО фахівці нашої компанії використовують для цієї мети професійне додаток Screaming Frog SEO Spider. Після сканування всього вашого сайту, в робочому вікні ми отримуємо повну інформацію про те, який код відправляє сервер при зверненні по тому чи іншому url. Проаналізувавши отриману інформацію, знайти існуючі помилки не складає великих труднощів. | ![]() |
Основну небезпеку для СЕО просування представляють коди помилок (404, 410) і перенаправлення (301 та ін). Якщо вони відбудовані неправильно, можна зіткнутися з великими проблемами при розкрутці. Не можна ігнорувати цю частину робіт при проведенні технічного аудиту.
Корисні статті