Список міст

+38 (050) 508 30-31

Пн-Пт 9:00-19:00
       Сб 9:00-17:00

+38 (097) 565 62-10

RU | UA

Перевірка robots.txt


Навіщо потрібен robots.txt

Важко знайти скарб, якщо немає докладного опису маршруту – як йти, де шукати, глибоко копати.

Точно так само йдуть справи і з пошуковими роботами: краулер при відвідуванні сайту не має інформації про те, які сторінки потрібно індексувати, де шукати той самий скарб, який ви надаєте для клієнта, в якому порядку обходити сторінки і як глибоко копати. Саме з цією метою і створюється файл robots.txt.

Навіщо потрібен файл robots.txt Robots.txt – це текстовий документ, який містить вказівки для пошукових роботів про те, які сторінки сайту слід відвідувати, в якому порядку робити сканування сайту, і куди йому шлях протипоказаний. Він полегшує роботу пошукових систем, прискорює час сканування, розвантажує сервер. Але найголовніше – за допомогою цього текстового файлу ховається конфіденційна інформація.

Не всі сторінки сайту підлягають індексації. І щоб пошуковий робот не витрачав на них час, і створюється файл robots.txt. Полегшуючи роботу пошуковиків, таким чином, ми підвищуємо довіру до ресурсу.

Але ще однією важливою функцією цього файлу є саме приховування тієї інформації, яка роботу знати, а тим більше-індексувати не потрібно. Мається на увазі технічні сторінки, адмінка сайту, персональна інформація користувачів і так далі.

Особливості створення і розміщення файлу robots.txt

Існує безліч текстових редакторів, у яких можна без проблем створити цей документ. Але дуже важливо враховувати деякі вимоги, без дотримання яких він просто буде марний.

А некоректна його настройка буде чревата тим, що в індексації братиме участь багато «сміття» - непотрібних сторінок. А ось потрібні якраз можуть бути виключені з індексу.

Серед важливих вимог до файлу robots.txt можна відзначити:

  • Обов'язкове назву – robots з розширенням txt
  • Використання кодування UTF-8 – символи з іншого кодування можуть бути неправильно розпізнані роботами
  • не Можна використовувати кириличні символи
  • Розміщення файлу в кореневому каталозі і доступність за адресою https://ваш сайт/robots.txt
  • Обов'язкове застосування директив (керівництво до дії) User-agent, Allow і Disallow
Вимоги до файлу robots.txt

Існує ще багато директив для robots.txt, які дозволяють пошуковим роботам виконувати ті чи інші дії з різними сторінками сайту.

Але найголовніше, що потрібно усвідомити: правильне складання та налаштування сайту полегшує індексування, покращує його якість і підвищує довіру пошукових систем до сайту. А навіть найменша помилка в ньому здатна принести чимало неприємностей.

Перевірка файлу robots.txt – важливий етап у проведенні технічного аудиту

Варто відзначити, що сьогодні існує чимало сервісів, які дозволяють перевірити правильність налаштування файлу robots.txt.

Але вони сканують лише відповідність його всім вимогам пошукових роботів, але не можуть враховувати особливості кожного сайту. Саме тому участь "сеошника" буде вкрай необхідною для отримання кращого результату.

Фахівці компанії Seostudy.Com.Ua виконують перевірку файлу не тільки на правильність його складання, але й на ефективну настройку для кожного клієнта з урахуванням його вимог і особливостей. Тільки так досягається високий результат і найбільша віддача при просуванні сайту після виконання всіх наших рекомендацій. Файл robots.txt важливий при просуванні

Самостійне складання файлу robots.txt далеко не рідкість. Тим більше що можна знайти безліч інструкцій по тому, як це зробити правильно. Але, не маючи досвіду, ймовірність того, що будуть допущені найпростіші помилки, дуже велика.

Виконання перевірки файлу в процесі аудиту – потрібний і важливий елемент, якому ми приділяємо належну значення. А з урахуванням професіоналізму наших СЕО-фахівців виконаний цей обсяг робіт з максимальною ретельністю.


Зворотній зв'язок: Якщо у вас є питання по розкрутці або просуванню сайту, пишіть нам!

.